mgr Karolina Kowarzyk

     

    Jestem dyplomowanym dietetykiem klinicznym. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, gdzie uzyskałam niezbędną wiedzę medyczną oraz wiedzę z zakresu dietetyki.

    Dietetyka jest bardzo dynamicznie rozwijającą się dyscypliną naukową, dlatego stale poszerzam i uaktualniam swoją wiedzę czytając najnowsze artykuły naukowe, książki oraz uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach i konferencjach.

    Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie oraz holistycznie, w swojej pracy kieruję się zaangażowaniem oraz empatią. Zwracam szczególną uwagę na preferencje żywieniowe moich pacjentów, ponieważ dieta powinna być nie tylko zdrowa i skuteczna, ale równocześnie smaczna, gdyż stanowi element zmiany stylu życia i rzadko jest stosowana tylko na krótki okres.

    Jestem zwolenniczką działań profilaktycznych. Podzielam pogląd, że wdrożenie odpowiednich nawyków żywieniowych może zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu chorób układowych, co pozwala uniknąć kłopotów zdrowotnych, ewentualnych kosztów leczenia, poprawić komfort życia, a w konsekwencji je wydłużyć. Oznacza to, że obecnie zalecenia dietetyczne są skierowanie również do osób zdrowych, które chciałyby takimi pozostać jak najdłużej.